AQ Passion Orca piano black

Dvoupásmová reprosoustava s výjimečným designem a dokonalým High End provedením, měniče Scan-Speak, 160 W.
Více informací
AQ Passion Orca piano black
Doprava zdarma
AQ Passion Orca piano black
AQ Passion Orca piano black - stojan je nutno dokoupit samostatně
AQ Passion Orca piano black - stojan je nutno dokoupit samostatně
159 900 Kč 132 149 Kč bez DPH
Není skladem

Zboží lze vyzvednout v naší prodejně: na dotaz
Zboží lze doručit kamkoliv do ČR: na dotazDostupnost je aktualizována 1x za 60min. Pro ověření 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

Kód0porpbVýrobceAcoustique QualityZáruka24 měsíců

 

Dvoupásmová reprosoustava s výjimečným designem a dokonalým High End provedením, měniče Scan-Speak, 160 W


  

AQ ORCA - designová reprosoustava z řady Passion snad ani nemohla dostat do rodného listu výstižnější jméno než právě Orca. Je krásná, i když její dravá krása není pro každého. Umí být přítulná i dravá, ledově chladná i hravá. Svou řadou ostrých zubů dokáže jemně uchopit, ale i důkladně kousnout. Je elegantní v pohybu … zkuste se zadívat na stojan Passion Orca, kde hra černé a bílé Vás stejně okouzlí jako kosatka ve výskoku nad hladinu. Krása není určená jen barvou kůže, pro krásu je určující i tvar těla, síla a koordinace svalů, oddanost srdce a bystré smysly.

 

Krásu kosatky určil přirozený výběr přírody za miliony let vývoje. Krásu a funkčnost AQ Passion Orca definovaly fyzikální zákony. Ozvučnice je tvořena množstvím malých segmentů. Díky této skládačce z jednotlivých dílů je korpus reprosoustavy velice tuhý a zároveň minimalizuje paralelní plochy. Právě rovnoběžně orientované velké plochy jsou příčinou vzniku stojatého vlnění uvnitř reprosoustav. Pokud se mezi nimi šíří zvuková vlna, začne se od stěn odrážet jako obraz od zrcadla a dojde k nežádoucí superpozici – jevu, kdy nová zvuková vlna se na své cestě ve stejném místě potká s tou odraženou. V takových případech se některé frekvence začnou zesilovat, jiné zeslabovat a dochází k nežádoucímu zkreslení. Již samotným tvarem reprosoustavy Orca se podařilo vliv rovnoběžných ploch minimalizovat. Dalším kladným faktorem je malý plošný rozměr jednotlivých segmentů stěn. Takovéto malé plochy jsou mnohem odolnější proti rezonancím, což je další z negativních faktorů konstrukce reprosoustav. Nejenom, že malé segmenty stěn Orca jsou vůči rezonancím odolnější, ale navíc náročný konstrukční prvek - navazující segmentové stěny, které jsou napojeny pod úhlem, zvyšuje celkovou tuhost korpusu. Díky této, výrobně velice náročné, konstrukci se Orca obejde bez vnitřních výztuh, které by u takto malé reprosoustavy ubíraly vnitřní objem. Abychom však tuhost a inertnost ozvučnice Orca dotáhli k vysněné dokonalosti, aplikovali jsme uvnitř stěn náš systém aktivního tlumení BDS.. Díky těmto prvkům je tělo naší kosatky velice pevné a předurčené k úžasným výkonům.

 

Uvnitř ladného těla je mohutné srdce sportovce. Měniče prestižní severské značky Scan-Speak, a to přímo z jejich nejvyšší řady – Illuminator. Středobasový reproduktor je šestipalcový 8747 s aluminiovou 3D membránou. Koš je odlitkem a v něm umístěný magnetický obvod s neodymovým magnetem zajišťuje membráně obzvláště dlouhý lineární pohyb.

 

Výškový reproduktor R3004/66200 má 1“ membránu ve tvaru poloviny toroidu. V jeho středu je výrazný pólový nástavec, který zlepšuje chlazení a zároveň zajišťuje výbornou směrovou charakteristiku i pro velmi vysoké kmitočty. Okolo membrány je v masivním hliníku uložena tlumící pryž pro omezení difrakce zvuku. Pohon s šesti neodymovými magnety je v samostatné komoře s koncepcí AirCirc a celý je pod označením SD-2 předmětem patentu.

 

Perfektní tělo by nebylo k ničemu bez fungující nervové soustavy, která dokáže ovládat svaly. V případě reprosoustavy je tou nervovou soustavou výhybka, která přiděluje každému z měničů tu část zvukového spektra, pro kterou je určen. Orca má výhybku na masivním polyethylenovém panelu, do něj jsou zafrézovány kontaktní plochy a pozice pro součástky. Součástky jsou k panelu přilepeny a přišroubovány. Jejich kontakty jsou na sebe navzájem přímo zapájeny.

 

Tak jako v elegantním těle kytovce proudí krev v cévách a žílách, jsou i v AQ Orca vynikající kabely Audioquest. Na všechnu vnitřní kabeláž jsou použity kabely s pevným jádrem Solid Core a orientovanou krystalickou strukturou mědi.

 

Pro dokonalé připojení kabelů ze zesilovače je Orca v zadní části vybavena připojovacím terminálem vyfrézovaným do robustní desky polyethylenu. Masivní měděné zlacené svorky umožňují připojení holého vodiče, banánku i vidličky. Po odstranění vnějších propojovacích kabelů je reprosoustava připravena pro zapojení bi-wiring i bi-amping.

 

Sebelepší reproduktor nemůže sám vytvořit dokonalý zvuk. Může jen zkresleně reprodukovat zvuk, který vytvořili umělci. Reproduktor nemůže zvuk vylepšit, může jej jen poškodit. U řady Passion Vám ale garantujeme, že to poškození je absolutně nejmenší. Ať už budete srovnávat Orcu s čímkoliv na světě, bude patřit Orca i celá řada Passion k tomu nejlepšímu, co uslyšíte.

 

"...Poslech, při němž je vliv místnosti redukován pouze na nejbližší primární odrazy, vás s Orca dostane do světa studiově přesného zvuku, který je v domácích podmínkách obvykle možný jen na sluchátka. Tonalita i lokalizace jsou na jedničku a slyšíte každou nuanci – Passion Orca je jedna z těch pasívních reprosoustav, která by našla uplatnění i v kontrolních režiích. Acoustique Quality to zkrátka časem dotáhli na jeden z top monitorů na trhu...."     Audiodrom

  

Pro dobrý zvuk reprosoustavy AQ Passion Orca doporučujeme dokoupit stojan AQ Passion Orca, který reprosoustavě zajistí patřičnou stabilitu, správnou poslechovou výšku a dá vyniknout jejímu modernímu tvaru.

 

 

OCENĚNÍ, TESTY,  RECENZE A ZPRÁVY


 

Passion Orca byla oceněna jako výrobek roku 2017-2018 v časopise Stereo&Video:

SV_vyrobek_roku 2017-2018-2.jpg

TEST AUDIODROM (CZ)

  

Reprosoustava AQ Passion Orca byla představena na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2017.

Zprávy z tisku na Aktuálně.cz: "Ve Vegas cení zuby hlasitá kosatka z Moravy. Na veletrhu poutá na reprosoustavu se světovým zvukem"

 

  

Zrávy ze zahraničního tisku 9.1.2017  Stereophile.com "CES 2017: Acoustique Quality"

 

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


  

 • Systém: 2-pásmový

 • Impedance: 8 Ω

 • Šumový výkon: 80 W

 • Hudební výkon: 160 W

 • Citlivost: 89 dB / 1 W / 1 m

 • Kmitočtový rozsah: 30 Hz - 40 kHz v pásmu 4 dB

 • Výhybka: 12,6 dB / oct

 • Rozměry (šxvxh): 256 mm x 280 mm x 441 mm

 • Hmotnost: 14 kg

 • Vnitřní objem: 15 l

 • Ozvučnice typu bassreflex

 

AQ Passion Orca piano blackAQ Passion Orca piano black
AQ Passion Orca piano black - stojan je nutno dokoupit samostatněAQ Passion Orca piano black - stojan je nutno dokoupit samostatně
AQ Passion Orca piano black - stojan je nutno dokoupit samostatněAQ Passion Orca piano black - stojan je nutno dokoupit samostatně
PopisTechnické parametryObrázkyKe stažení