O firmě

Historie

Firma AQ s.r.o. byla založena v roce 1995 a navázala na aktivity, které byly do té doby provozovány pod hlavičkou fyzické osoby Sapara UNI zhruba od přelomu let 1992 a 1993. Hlavní činností firmy v této době byl vývoj a výroba reprosoustav prodávaných pod vlastní značkou AQ - Acoustique Quality. Sortiment v průběhu let narůstal a dnes nabízíme zákazníkům kolem třiceti různých modelů vyráběných až v sedmi barevných variantách. Reprosoustavy AQ jsou opravdu vyráběny v České republice , k jejich konstrukci používáme pečlivě vybrané materiály a komponenty, abychom dosáhli co nejpříznivějšího poměru kvalita/cena. Disponujeme dvěma technologiemi výroby korpusů. Pro základní řadu používáme linku s kontinuálním nanášením folie na MDF desky, vyšší řady jsou vyráběny s pravou přírodní dýhou, takže lze v dobrém slova smyslu tvrdit, že co kus, to originál. To, že máme celou výrobu pod kontrolou, nám umožňuje poskytovat na naše reprosoustavy záruku 5 let.

 

Současnost

V roce 2020 došlo k rozdělení aktivit firmy na dva subjekty: společnost AQ s.r.o. zaštiťuje veškeré výrobní aktivity firmy, jak výrobu reprosoustav a elektroniky pod značkou AQ, tak kooperační výrobu. Společnost AQ import trading s.r.o. je zaměřena na velkoobchodní prodej. Nově vzniklá firma AQ audio studio s.r.o. provozuje stejnojmenné firemní prodejny v Praze, Brně a Července. Kromě reprosoustav najdete pod značkou AQ také zesilovače a široký sortiment příslušenství - signálové kabely, reproduktorové kabely a daší.

 

Distribuce značek spotřební elektroniky

Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začali jsme do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav - kabely, stojany, držáky a další. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl dnes již celosvětově známý Pro-Ject, vyrábějící gramofony v České republice v nedaleké Litovli. Dnes máme v našem distribučním portfoliu tyto značky:

 

Denver (Dánsko)

Společnost Inter Sales A / S byla založena v roce 1990 v dánském Aarhusu. Dnes má pobočky v evropských zemích a rozsáhlou distribuční síť po celé Evropě. Inter Sales vyrábí a prodává elektroniku pdo svou vlastní značku Denver Electronics, ale je také schopna kooperovat v oblasti soukromých značek a OEM produkce. Značka Denver Electronic má široký výběr spotřebních výrobků s více než 400 položkami ve svém portfoliu - to vše za konkurenční ceny.

Oficiální web

 

BigBen (Francie)

Společnost byla založena v roce 1981 a nabízí domácí produkty pod značkami Bigben a Thomson pro zákazníky od 7 do 77 let. Vše, co potřebujete, od inovativních až po kreativní produkty (hi-fi systémy, zvukové věže, reproduktory Bluetooth®, gramofony, radiobudíky…) s dobrým poměrem cena / kvalita.

Oficiální web

 

Sonorous (Turecko)

Rozmanitá nabídka TV stolků a hifi nábytku všech cenových kategorií s vynikajícím řemeslným zpracováním. Stolky a stojany jsou v provedení kov - sklo, kov - sklo - dřevo a i velmi exkluzivní celoskleněné.

Oficiální web

 

Lenco (Holandsko)

Značka, jejíž historie sahá až do 70. let, dnes nabízí nejen zajímavé gramofony, ale také MP3, MP4 přehrávače, sluchátka, hifi systémy, přenosné CD a DVD přehrávače, internetová dádia, Bluetooth reproduktory a mnohé další.

Oficiální web

 

ARTsound (Belgie)

Firma, která nám pomohla doplnit portfolio našich reprosoustav o vestavné (inwall) a instalační plastové nástěnné reprosoustavy pro použití ve venkovních i vnitřních prostorách. V nabídce firmy jsou i multiroom systémy a komponenty pro 100V plošné ozvučení.

Oficiální web

 

Pro-Ject (Rakousko)

Kromě již velmi populárních gramofonů patří do nabídky této firmy mnoho audio produktů v řadě Box Design. Naleznete zde nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, zesilovače, D/A převodníky a další komponenty, kterými lze významně vylepšit audio řetězec.

Oficiální web

 

Audioquest (USA)

Legendární výrobce kabelů, který dokáže nabídnout vynikající produkty pro téměř jakékoliv AV přístroje v domácnosti. Kdo hledá perfektní kvalitu a vynikající zvuk, nemůže sáhnout jinam.

Oficiální web

 

Arcam (Anglie)

Zejména zesilovače a AV receivery jsou dlouhodobou chloubou této firmy. Dnes nabízí i neméně zajímavé kombinace CD přehrávačů a streamerů, převodníky a další nezbytné zařízení pro každého audiofila.

Oficiální web

 

Lindemann (Německo)

Při vývoji svých výrobků staví firma 25 letech zkušeností ve vývoji reproduktorů, zesilovačů a digitálních zdrojů. Lindemann vyrábí nové produkty s využitím nejnovějších konstrukčních nástrojů a metod měření. Samozřejmě používá nejnovější a nejlepší technologie, které trh nabízí.

V současnosti se firma soustředí na výrobu prémiových digitálních produktů Musicbook a cenově dostupnou řadu Limetree.

Oficiální web

 

KR Audio (ČR)

KR Audio Electronics sro se sídlem v Praze je výrobcem ručně vyráběných, vysoce kvalitních elektronek (veškeré sklo je ručně foukané) a audio zařízení.

Firma zahájila vývoj v roce 1992 s cílem zdokonalit triody a začala jako výrobce elektronek, nejprve s replikami historických elektronek Marconi. V roce 1994 pak zahájila výrobu elektronek pro špičkové elektronkové zesilovače.

Logickým vývojem byly zesilovače vlastní konstrukce - aktuálně firma nabízí přes 15 různých modelů a vyváží je do celého světa.

Oficiální web

 

Sídlo firmy