O firmě

Firma AQ, s.r.o. byla založena v roce 1995 jako logické pokračování aktivit, které byly do té doby vedeny pod hlavičkou firmy jako fyzické osoby Sapara UNI zhruba od přelomu let 1992 a 1993. Hlavní činností firmy v této době byl vývoj a výroba reprosoustav prodávaných pod vlastní značkou AQ - Acoustique Quality.


 

Sortiment v průběhu let narůstal a dnes si můžete zakoupit kolem třiceti různých modelů vyráběných ve třech až sedmi barevných variantách. Reprosoustavy AQ jsou opravdu vyráběny v České republice, k jejich konstrukci používáme pečlivě vybrané materiály a komponenty, abychom dosáhli co nejpříznivějšího poměru kvalita/cena. Disponujeme dvěmi technologiemi výroby korpusů. Pro základní řadu používáme linku s kontinuálním nanášením folie na MDF desky, vyšší řady jsou vyráběny na povrchu s pravou přírodní dýhou, takže lze v dobrém slova smyslu tvrdit, že co kus, to originál.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav, jako kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl, dnes již celosvětově známý, Project, jehož gramofony se vyrábí rovněž stále v ČR. Postupně začaly přibývat další zastoupení. Dnes máme v našem portfoliu tyto značky:

B-Tech (Anglie) - velmi široká nabídka veškerých možných držáků pro AV techniku, včetně speciálních komponetů pro různé aplikace využitelné nejen v domácích podmínkách, ale i v profesionálních instalacích.

Sonorous (Turecko) - rozmanitá nabídka TV stolků všech cenových kategorií s vynikajícím řemeslným zpracováním. Naleznete stolky v kombinaci kov - sklo, kov - sklo - dřevo a i velmi exkluzivní celoskleněné.

Lenco (Holandsko) - značka jejíž historie sahá až do 70-tých let dnes nabízí nejenom zajímavé gramofony, ale i celou řadu další elektroniky jako jsou MP3, MP4 přehrávače, sluchátka, hifi systémy, přenosné CD a DVD přehrávače, tablety, televize a mnohé další.

Sangean (Taiwan) - firma, která ve světě rádií znamená něco podobného jako Project ve světě gramofonů. Špičková kvalita, perfektní zvuk i příjem, nekompromisní řešení, skvělé dílenské zpracování, mezi znalci jednoznačná volba.

Sinox (Dánsko) - Za novou světovou značkou kabelů stojí lidé, kteří v tomto oboru pracují více než 20 let. Perfektně postavené portfolio produktů ve 3 kvalitativních úrovních umožňuje najít kabel prakticky do každé aplikace.

ARTsound (Belgie) - firma, která nám pomohla doplnit portfolio našich reprosoustav o vestavné - Inwall - a instalační plastové nástěnné reprosoustavy pro použití ve venkovních i vnitřních prostorách. V nabídce firmy jsou i multiroom systémy a komponenty pro 100V plošné ozvučení.

Project (Rakousko) - dnes kromě již velmi populárních gramofonů patří do nabídky této firmy mnoho audio produktů v řadě Box Design. Naleznete zde nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, tunery, zesilovače, recievery, převodníky a další komponenty, kterými lze významně vylepšit audio řetězec.

Audioquest (USA) - legendární výrobce kabelů, který dokáže nabídnout vynikající produkty pro téměř jakékoliv AV přístroje v domácnosti. Kdo hledá perfektní kvalitu a vynikající zvuk, nemůže sáhnout jinam.

Triangle (Francie) - výrobce exkluzivních reprosoustav s důrazem a audiofilské pojetí zvuku, jejich výškové reproduktory jsou známy nezaměnitelných, detailním a precizním zvukem.

Arcam (Anglie) - zejména zesilovače a AV recievery jsou dlouhodobou chloubou této firmy. Nicméně dnes nabízí i neméně zajímavé CD a Blue Ray přehrávače, převodníky a další nezbytné zařízení pro každého audiofila.

Canor (Slovensko) - chcete-li elektronky, tak Canor je ta správná volba. Nekompromisní řešení zesilovačů a CD přehrávačů přináší ve výsledku neopakovatelný hudební zážitek z měkkého a teplého zvuku.

EAT - hledáte-li high end gramofon, kde se snoubí technika s krásou, tak právě EAT je ta správná volba. A samozřejmě exkluzivní výroba elektronek.  A všechno made in Czech republic!

Boston Acoustic (USA) - reprosoustavy všeho druhu - sloupové, regálové, vestavné, designové, soundbary atd. Vše v neotřelém designu a s ohromujícím zvukem.

ERARD (Francie) - firma s dlouholetou historií nabízí TV stolky s unikátním francouzským designem. Při pohledu na jejich výrobky je nutné uznat, že jsou opravdu jiné, než mnoho konkurenčních produktů. Zajímavé pro všechny, kdo nechtějí tuctový design.

Dodávky pro DCI D digitální kina realizujeme ve spolupráci s XTREMECINEMAS.

Na stránkách Unie digitálních kin DIGITALCINEMA naleznete spoustu užitečných informací o provozu digitálních kin.

V současné době má firma AQ ještě dceřinou společnost v Polsku. Slovenský trh zásobujeme přímo z České republiky. Na některé výše uvedené značky máme exkluzivní zastoupení pro všechny 3 uvedené země (B-Tech, Sonorous, Erard), další zastupujeme v Čechách a na Slovensku (ProJect, Lenco, Sangean, Sinox, ARTsound). Naše sídlo prakticky v centru tohoto regionu umožňuje velmi efektivně a pružně zásobovat tyto trhy námi dodávaným zbožím.

Společnost realizuje projekt s názvem „Marketingová podpora exportu AQ, s.r.o.“, reg.č. CZ.01.2.111/0.0/0.0/16_047/0007579, který je spolufinancován z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, tedy ze zdrojů Evropské unie a státního rozpočtu ČR. Obsahem projektu je propagace společnosti AQ, s.r.o. na čtyřech mezinárodních veletrzích, v letech 2017 – 2018. Jedná se o veletrhy USA CES 2017, USA CES 2018, HIGH END Munich 2017, HIGH END Munich 2018, které jsou zaměřeny na spotřební elektrotechniku, dle zaměření společnosti AQ, s.r.o. Realizace projektu přispěje ke zviditelnění společnosti v zahraničí, navázání nových spoluprací a rozvoji obchodních vztahů a zvýšení mezinárodní konkurenceschopnosti firmy. Dojde k získání nových zákazníku, růstu exportu a tržeb.