O firmě

Firma AQ, s.r.o. byla založena v roce 1995 jako logické pokračování aktivit, které byly do té doby vedeny pod hlavičkou firmy jako fyzické osoby Sapara UNI zhruba od přelomu let 1992 a 1993. Hlavní činností firmy v této době byl vývoj a výroba reprosoustav prodávaných pod vlastní značkou AQ - Acoustique Quality.


 

Sortiment v průběhu let narůstal a dnes si můžete zakoupit kolem třiceti různých modelů vyráběných ve třech až sedmi barevných variantách. Reprosoustavy AQ jsou opravdu vyráběny v České republice, k jejich konstrukci používáme pečlivě vybrané materiály a komponenty, abychom dosáhli co nejpříznivějšího poměru kvalita/cena. Disponujeme dvěmi technologiemi výroby korpusů. Pro základní řadu používáme linku s kontinuálním nanášením folie na MDF desky, vyšší řady jsou vyráběny na povrchu s pravou přírodní dýhou, takže lze v dobrém slova smyslu tvrdit, že co kus, to originál.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se dařilo budovat prodejní síť obchodních partnerů, začala firma do své nabídky přidávat i další produkty, příslušenství reprosoustav, jako kabely, stojany, držáky a podobně. Postupně se v nabídce začaly objevovat i další značky. První byl, dnes již celosvětově známý, Project, jehož gramofony se vyrábí rovněž stále v ČR. Postupně začaly přibývat další zastoupení. Dnes máme v našem portfoliu tyto značky:

B-Tech (Anglie) - velmi široká nabídka veškerých možných držáků pro AV techniku, včetně speciálních komponetů pro různé aplikace využitelné nejen v domácích podmínkách, ale i v profesionálních instalacích.

Sonorous (Turecko) - rozmanitá nabídka TV stolků všech cenových kategorií s vynikajícím řemeslným zpracováním. Naleznete stolky v kombinaci kov - sklo, kov - sklo - dřevo a i velmi exkluzivní celoskleněné.

Lenco (Holandsko) - značka jejíž historie sahá až do 70-tých let dnes nabízí nejenom zajímavé gramofony, ale i celou řadu další elektroniky jako jsou MP3, MP4 přehrávače, sluchátka, hifi systémy, přenosné CD a DVD přehrávače, tablety, televize a mnohé další.

Sangean (Taiwan) - firma, která ve světě rádií znamená něco podobného jako Project ve světě gramofonů. Špičková kvalita, perfektní zvuk i příjem, nekompromisní řešení, skvělé dílenské zpracování, mezi znalci jednoznačná volba.

Sinox (Dánsko) - Za novou světovou značkou kabelů stojí lidé, kteří v tomto oboru pracují více než 20 let. Perfektně postavené portfolio produktů ve 3 kvalitativních úrovních umožňuje najít kabel prakticky do každé aplikace.

ARTsound (Belgie) - firma, která nám pomohla doplnit portfolio našich reprosoustav o vestavné - Inwall - a instalační plastové nástěnné reprosoustavy pro použití ve venkovních i vnitřních prostorách. V nabídce firmy jsou i multiroom systémy a komponenty pro 100V plošné ozvučení.

Project (Rakousko) - dnes kromě již velmi populárních gramofonů patří do nabídky této firmy mnoho audio produktů v řadě Box Design. Naleznete zde nejen příslušenství ke gramofonům, ale i CD přehrávače, tunery, zesilovače, recievery, převodníky a další komponenty, kterými lze významně vylepšit audio řetězec.

Audioquest (USA) - legendární výrobce kabelů, který dokáže nabídnout vynikající produkty pro téměř jakékoliv AV přístroje v domácnosti. Kdo hledá perfektní kvalitu a vynikající zvuk, nemůže sáhnout jinam.

Arcam (Anglie) - zejména zesilovače a AV recievery jsou dlouhodobou chloubou této firmy. Nicméně dnes nabízí i neméně zajímavé CD a Blue Ray přehrávače, převodníky a další nezbytné zařízení pro každého audiofila.

Canor (Slovensko) - chcete-li elektronky, tak Canor je ta správná volba. Nekompromisní řešení zesilovačů a CD přehrávačů přináší ve výsledku neopakovatelný hudební zážitek z měkkého a teplého zvuku.

EAT - hledáte-li high end gramofon, kde se snoubí technika s krásou, tak právě EAT je ta správná volba. A samozřejmě exkluzivní výroba elektronek.  A všechno made in Czech republic!

ERARD (Francie) - firma s dlouholetou historií nabízí TV stolky s unikátním francouzským designem. Při pohledu na jejich výrobky je nutné uznat, že jsou opravdu jiné, než mnoho konkurenčních produktů. Zajímavé pro všechny, kdo nechtějí tuctový design.

Dodávky pro DCI D digitální kina realizujeme ve spolupráci s XTREMECINEMAS.

Na stránkách Unie digitálních kin DIGITALCINEMA naleznete spoustu užitečných informací o provozu digitálních kin.

V současné době má firma AQ ještě dceřinou společnost v Polsku. Slovenský trh zásobujeme přímo z České republiky. Na některé výše uvedené značky máme exkluzivní zastoupení pro všechny 3 uvedené země (B-Tech, Sonorous, Erard), další zastupujeme v Čechách a na Slovensku (ProJect, Lenco, Sangean, Sinox, ARTsound). Naše sídlo prakticky v centru tohoto regionu umožňuje velmi efektivně a pružně zásobovat tyto trhy námi dodávaným zbožím.