Pro-ject RPM 9 Carbon

Designový gramofon audiofilské konstrukce s 9" karbonovým ramenem.
Pro-Ject RPM 9 Carbon
Doprava zdarma
Pro-Ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
55 990 Kč 46 273 Kč bez DPH
Není skladem
Kód9prpm9cEAN9120050435360

Gramofon RPM 9 Carbon. snoubí všechny získané poznatky a nové technologie vycházející z dlouholetého vývoje.

 

Rakouská firma Pro-ject se nijak netají tím, že všechny její gramofony jsou vyrobeny v Litovli, kde má tato výroba dlouholetou historii. Produkce přesáhla hranici 110.000 vyrobených kusů a nepochybně je největším světovým výrobcem gramofonů.

 

Předchozí verze RPM 9, RPM 9.1 a RPM 9.2 vždy patřily v nabídce firmy Pro-ject mezi nejzajímavější, zejména svým technickým provedením. Tento nejnovější model verze posouvá gramofon opět o poznání dále.

 

Základna gramofonu je vyrobena z homogenní MDF desky opracované na CNC strojích. Aby se eliminovaly případné vlastní rezonance materiálu, jsou v základně vyfrézované kapsy, které jsou vyplněné ocelovými peletkami. Celá deska je pak potažena vrstvou karbonu, který je na desku lisován za tepla. 

 

Talíř je nově u tohoto modelu vyroben z hliníkové slitiny. Na spodní části je vybaven celoobvodovým TPE tlumením, takže jako celek je akusticky inertní. Ložisko talíře je řešeno jako invertní, tj. mosazné pouzdro je nalisované do těla talíře a na ose otáčení je umístěna keramická kulička. Talíř má na sobě vrchní vinylovou vrstvu. Vzhledem k jeho celkové hmotnosti 7,2 kg se jedná o skvělý setrvačník, který zajišťuje maximální stabilitu otáček.

 

Motor je uložen na robustní ocelové základně a je napájen spínaným (DC) zdrojem. Stabilita otáček je rovněž hlídána integrovaným Speed boxem, který je nejen přesně řídí, ale i umožňuje elektronické přepínání rychlosti 33 a 45 ot./min.

 

Šasi gramofonu je umístěno na třech magnetických nožkách a gramofon tak prakticky plave na vzduchovém polštáři. Díky této vlastnosti je zajištěno dokonalé odstínění gramofonu od vibrací z okolí.

 

Gramofon je osazen karbonovým ramenem 9cc Evolution, které zajišťuje precizní vedení přenosky v drážce. Rameno je vybaveno flexibilními kabely zvysoce kvalitní mědi. Spodní napojení kabeláže je do 5PIN konektoru. V ceně gramofonu je kabel 5PIN – 2x RCA řady Connect It CC. Lze objednat i verzi s XLR konektory.

 

V této cenové kategorii se jedná hi-tech výrobek, který může být ozdobou každého interiéru a to nejenom pro svůj elegantní design, ale samozřejmě i pro výborný zvukový projev.

 

Dodáván bez přenosky.

 

Test:

 

 

https://parttimeaudiophile.com/2017/12/10/review-the-pro-ject-rpm-9-carbon-turntable/ (ENG)

 

Technické specifikace:

 

Rychlost: 33 nebo 45 rpm (elektronicky přepínání rychlosti)

 

Pohon: řemínkový

 

-Talíř: průměr 300 mm, hmotnost 7,2 kg

 

- Odchylka rychlosti: ± 0,1 %

 

Kolísání otáček: ± 0,06 %

 

Odstup signál / šum: -75 dB

 

Rameno: Pro-Ject 9cc Evolution, 9" (efektivní délka 230 mm), hmotnost 8 g,uhlíkové vlákno

 

Přesah: 18 mm

 

Přítlak: 10-35 mN

 

Rozměry: 440 (Š)× 180 (V)× 325 (H) mm

 

Hmotnost: 16,7 kg

Pro-Ject RPM 9 CarbonPro-Ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
Pro-ject RPM 9 Carbon
PopisTechnické parametryObrázky