Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač

Plně symetrický, dual-mono gramofonový předzesilovač pro systémy MM i MC s maximalizovaným poměrem výkon / cena.
Více informací
Project PHONO BOX DS3 B
Doprava zdarma
Project PHONO BOX DS3 B
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
KódAQ_0035991VýrobcePro-Ject

  

Plně symetrický, dual-mono gramofonový předzesilovač pro systémy MM i MC s maximalizovaným poměrem výkon / cena


  

Uvolněte plný potenciál vaší vinylové sbírky!

 

Osvoboďte svůj Hi-Fi stereo systém od nežádoucího šumu a rušení. Přibližte se hudbě, kterou milujete, a posuňte svůj hudební zážitek na vyšší úroveň. S novým plně symetrickým předzesilovačem Pro-Ject PHONO BOX DS3 B k tomu máte všechny předpoklady.

 

PHONO BOX DS3 B je velmi flexibilní phono předzesilovač vhodný pro oba systémy gramofonových přenosek MM i MC. Písmeno B v názvu znamená "Balanced", tedy SYMETRICKÝ. Jedná se tak o gramofonový předzesilovač s plně symetrickým designem. Po připojení gramofonou pomocí 5-PIN mini XLR kabelu nebo symetrického kabelu s konektory XLR tak získáte skutečně plně symetrickou signálovou cestu a maximální zvuk ze svého gramofonu.

 

Skutečně symetrický předzesilovač

 

V symetrické cestě oba signální vodiče efektivně přenášejí stejné hudební informace s jednou obrácenou fází. Po vstupu zdrojového signálu do symetrického vstupu dojde k otočení jedné fáze signálu o 180° a zachování pouze užitečného signálu, protože rušivé signály jsou před sečtením vzájemně v protifázi a mají stejnou úroveň, dohromady se tedy vyruší. Když se obě vlny sečtou v gramofonovém předzesilovači, konečný hudební signál bude na dvojnásobné úrovni a šum bude odstraněn. Plně symetrický PHONO BOX DS3 B dokáže extrahovat konečnou hudební informaci ze signálů +/- a odečíst, odstranit veškerý šum, který by se mohl potenciálně přidat k přenosu. Protože existují dva samostatné signálové řetězce, jsou také nutné dvě samostatné sekce zesilovače.

 

Plně diskrétní obvody

 

Phono Box DS3 B využívá plně diskrétní audio obvody. Diskrétní obvod se skládá z elektronických součástek, které jsou nesourodými samostatnými zařízeními, nazývanými také diskrétní komponenty. Nespočet hodin poslechových testů ukázalo, že ani ty nejlepší operační zesilovače nebývají dokonale neutrální, přirozené, dynamické nebo živé. Standardní phono předzesilovače s integrovanými obvody obsahují několik desítek nebo stovek součástí, ve srovnání s nimi ale diskrétní konstrukce využívají stovky nebo tisíce součástek.

 

Pasivní EQ

 

Symetrické signály jsou po opětovném sečtení zpracovány plně pasivním a diskrétním vyrovnávacím stupněm RIAA. Díky tomu, že je zesilovací stupeň plně symetrický a je optimalizován poměr signálu k šumu, dostává sekce EQ ten nejlepší zdroj se kterým může dále pracovat. Plně separované pasivní vyrovnání umožňuje lepší přizpůsobení impedance a nižší odchylku od ideální křivky RIAA. U symetrických XLR výstupů generuje diskrétní stupeň plně symetrický signál. Výstupy RCA mají pro každý kanál svůj vlastní plně diskrétní výstupní stupeň řízený přímo RIAA EQ.

 

Dokonalý s každou přenoskou

 

Díky možnostem přizpůsobení vstupní impedance, kapacity i zisku je tento phono předzesilovač uživatelsky přívětivý a všestranný, což z něj činí lídra své cenové kategorie. Jednoduchost je jednou z jeho hlavních předností. Můžete dokonce připojit dva gramofony (nebo gramofon se dvěma rameny) a veškerá nastavení provádět pro každou přenosku samostatně přímo na předním panelu. Pro každý vstup je nastavení uloženo samostatně do paměti. Navíc díky tomu, že symetrický design umožňuje i vysoké úrovně zesílení, mohou mít nastavení i velký rozsah od 40 db do 65 db. PHONO BOX DS3 B tak můžete dokonale přizpůsobit pro každou přenosku a optimálně jej integrovat do zbytku vašeho Hifi systému, přičemž úrovně hlasitosti budou přesně odpovídají jiným zdrojům, jako jsou CD přehrávače nebo streamovací zařízení. Zátěžovou impedanci lze plynule nastavit pomocí otočného potenciometru i během přehrávání. Ihned tak můžete vyhodnotit dopad aktuálního nastavení na zvuk. Nalezení správné zátěžové impedance pro vaši přenosku je tak velmi rychlé.

 

Praktický elegantní design

  

PHONO BOX DS3 B má velmi pevné a vibracím odolném šasi, vyrobené z hliníkových panelů. Konstrukce není pouze esteticky zdařilá, ale zajišťuje také výbornou ochranu proti nežádoucímu elektromagnetickému rušení a vibracím.

  

Komponent je nabízen v barvě černé nebo stříbrné. Jako zvláštní příslušenství lze dokoupit samostatný lineární napájecí zdroj Power Box DS2 Sources nebo magnetické dřevěné bočnice s ořechovou, eukalyptovou nebo rosenut (vlašský ořech) dýhou.

 

True Balanced Ready (skutečné symetrické připojení)

 

Chcete-li využít skutečné symetrické připojení, musí mít váš gramofon nainstalovánu přenosku typu MC (Moving Coil). True Balanced Ready gramofony jsou připravené pro symetrické signály,ale jsou standardně dodávány s přenoskou typu MM (Moving Magnet).

 

V podstatě všechny gramofony Pro-Ject mají symetricky zapojené konektory. Průmyslovým standardem je ovšem použití běžného nesymetrické připojení RCA, protože je levnější a ve srovnání se skutečně symetrickým připojením je mnohem více rozšířené. Chcete-li využít všech výhod symetrického zapojení, zvolte Tre Balanced Ready gramofon - tyto gramofony jsou označeny v názvu písmenem B (Balanced) např. X1 B, X2 B nebo DEBUT PRO B.

 

Se symetrickým připojením získáte ze svých drahocených záznamů detaily, jaké dříve nebylo možné slyšet.

 

 

PŘEDNOSTI


  

NOVINKA - symetrické XLR vstupy a výstupy

NOVINKA - 5-PIN mini XLR symetrický vstup

NOVINKA - plně symetrický a diskrétní stupeň zesilovače

NOVINKA - plně pasivní & diskrétní RIAA ekvalizace

NOVINKA - plně diskrétní audio obvody – ŽÁDNÉ operační zesilovače!

• Ideální pro přenosky typu MM & MC

• Duální mono provedení

• Plynulé nastavení vstupní zátěžové impedance

• Dokonalý partner pro MC přenosky

• Velmi nízký šum / zkreslení

• Těžké hliníkové šasi odolávající vibracím a chránící před rušením

• Dostupné ve stříbrné nebo černé barvě

• Magnetické dřevěné boční panely dostupné jako samostatné příslušenství

• Vyrobeno v Evropě

 

 

ODKAZY


 

"...Zde prezentovaná sestava Pro-Ject, sestávající z X2 B s MC přenoskou Ortofon MC Quintet Red, Phono Box DS3 B a kabel Connect it Phono DS XLR/Mini-XLR, představuje high-end té nejčistší vody. Plně symetrické a tedy rušení odolné provedení od generování signálu až po výstup z phono předzesilovače by se muselo jinde mnohonásobně zaplatit. Za téměř dva a půl tisíce eur získává hrdý kupec fascinující a emocionálně vzrušující vinylový řetězec od lídra na trhu gramofonů.."

Carsten Bussler - recenze HIFI TESTAMENT

  

Test HIFI TESTAMENT (DE) - TEST řetězce pro symetrické zapojení X2B + Phono Box DS3 + kabel Connect it Phono DS XLR/Mini-XLR 

Recenze HIFI TEST (DE) - Recenze gramofonu X8 a předzesilovače se symetrickým zapojením Phono Box DS3B

Recenze HI-FI+ (EN) - řetězec ze symetrickým zapojením Pro-Ject X2B a Phono Box DS3B

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


  

- Vstupní impedance: Fixní: 47 kΩ / Plynule nastavitelná: 10 - 1000 Ω

 

- Přepinatelná kapacita: 50, 150, 300, 400 pF

 

- Odstup signál / šum: MM (40db): 104 dBV, 111 dBV / MC (60db): 85 dBV, 91 dBV

 

- Zesílení (zisk): RCA: 40, 50, 60 dB / XLR: 46, 56, 66 dB

 

- THD (celkové harmonické zkreslení při 1 kHz): < 0,001 % MM, < 0,004 % MC

 

- THD (celkové harmonické zkreslení při 20 Hz - 20 kHz): < 0,005 % MM, < 0,01 % MC

 

- Subsonický filtr: - 18 dB @ 20 Hz

 

- Vstupy: RCA + XLR + 5-PIN mini XLR

 

- Zapojení XLR: 1 zem, 2 "Hot" a 3 "Cold"

 

- Výstupy s linkovou úrovní signálu: XLR + RCA

 

- RIAA přesnost: < 0,25 dB / 20 Hz - 20 kHz

 

- Trigger In / Out: 12 V On / Off detektor

 

Externí napájecí zdroj: 18 V / 500 mA DC (součástí balení)

 

- Spotřeba: 18 V / max. 290 mA DC, < 0,5 W v pohotovostním režimu

 

- Rozměry: 206 (Š) × 72 (V) × 194 (H) mm (205 mm s konektory)

 

- Hmotnost: 1480 g (bez napájecího zdroje)

 

Project PHONO BOX DS3 BProject PHONO BOX DS3 B
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
Pro-Ject Phono Box DS3 B - Plně symetrický gramofonový předzesilovač
PopisTechnické parametryObrázkyKe stažení