Pro-Ject MAIA S2 CHROME

Speciální designová edice minimalistického integrovaného zesilovače s DAC 24-bit / 192 kHz a Bluetooth.
Více informací
Pro-Ject MAIA S CHROME
Pro-Ject MAIA S CHROME
Pro-Ject MAIA S2 CHROME
Pro-Ject MAIA S2 CHROME
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Nedostupné

Produkt nelze zakoupit.

Kód9pms2chEAN9120097824066VýrobcePro-Ject

 

Malý Hi-Fi integrovaný zesilovač MaiA S2 s D/A převodníkem 24-bit / 192k Hz, Bluetooth připojením a MM předzesilovačem


 

"...Nejpozoruhodnějším aspektem MaiA S2 byl jeho zvuk. Bylo překvapením slyšet, co 25 W dokáže ve spojení s některými reproduktory. MaiA S2 zněl mnohem lépe, než jsem si troufal myslet, že by mohl, a mířil vysoko nad svou třídu. Nedělejte chybu, kterou jsem téměř udělal já, a nevysmívejte se jeho velikosti: Jedná se o vážně vysoce věrný integrovaný zesilovač s DAC. Pokud na trhu hledáte startovací nebo stolním audiosystém nebo systémem do menší místnosti, důrazně doporučuji poslouchat MaiA S2..."                                Vince Hanada SOUNDSTAGE! (USA)

MaiA S2 využívá oproti svému předchůdci technologii BOARD LAY OUT pro zvýšení odolnosti vůči rušení. Kvalita, koncepce a řešení tohoto zesilovače jsou důkazem oprávněného ocenění PRODUKT ROKU 2020 udělovaného každoročně magazínem SoundStage!.

 

Náš originální MaiA je kompaktní integrovaný zesilovač s maximální vstupní flexibilitou. Nabízí množství digitálních a analogových vstupů v kombinaci se zesilovačem, který nabízí vynikající zvuk s nádechem charakteru lampových zesilovačů. (moduly Flying Mole) a prvotřídní 24-bit / 192 kHz D / A převodník. Nyní je čas představit MaiA v produktové řadě S2 s moderním vzhledem s novým leštěným chromovaným hliníkovým pouzdrem a vylepšeným uspořádáním elektronických obvodů. Komplexní sada funkcí však zůstává stejná jako dříve! Vylepšený design návrhu vede k lepšímu stínění elektromagnetického rušení, což dále zlepšuje již tak vynikající zvukový výkon: Bez ohledu na to, jaký vstup zvolíte, je zaručen skutečný Hi-Fi zvuk s realistickými vlastnostmi.


Tento stylový zesilovač nabízí nízký šum a solidní výstupní výkon pro přehrávání v menších místnostech kolem 25 m2.. Navíc lze připojit subwoofer nebo jiný výkonový zesilovač. Na přední straně nechybí sluchátkový výstup. Vše je možno pohodlně ovládat dálkovým ovladačem, který je k zesilovači MaiA přiložen.

.

Zesilovač, který má vše co potřebujete a v budoucnu potřebovat budete. Do zesilovače můžete připojit např. TV přes digitální optický nebo koaxiální vstup, vaši hudební sbírku z telefonu či tabletu můžete přehrávat bezdrátově přes Bluetooth, z PC dostat excelentní zvuk přes USB, kde zesilovač bude fungovat jako externí karta v mnohem vyšší kvalitě než jaké jsou v PC či noteboocích standartně integrovány, a samozřejmě milovníci analogové klasiky mohou připojit i gramofon přes vysoce kvalitní MM předzesilovač, který je v tomto zesilovači osazen.

 

Když společnost Pro-ject začala s výrobou gramofonů, mnohými byla považována za snílka. Časem se prokázalo, že to byl nápad velmi progresivní a  nadčasový. Analogicky také integrovaný zesilovač MAIA S2 tak úplně nezapadá do audiofilské představy o 43 cm široké „krabici“, která je nejlépe co největší a nejtěžší. To že v dnešní době je v nich často pouze „vzduch“, si ne každý připouští.

 

Pro-ject se jako obvykle rozhodl jít jinou cestou a dokázal „napěchovat“ do malého prostoru (rozměr zesilovače je 206 x 38 x 176 mm) maximum. Zesilovač má neuvěřitelných 9 vstupů. 3 jsou standardní analogové, 1 x Phono pro MM přenosku, 1 x Bluetooth (aptX), 2 x digitální optický (až 24-bit / 96 kHz), 1 x digitální koaxiální (až 24-bit / 96 kHz) a samozřejmě nemůže chybět ani USB pro připojení počítače. K tomu ještě přidejme sluchátkový výstup (6,3 jack) a dokonce i variabilní výstup z předzesilovače. Konektivita je tedy opravdu vynikající.

 

Zesilovač je pochopitelně digitální vyrobený, v Japonsku firmou Flying Mole, a do bytových podmínek (cca 5 x 5 m) přináší velmi solidní výkon 2 x 38 W (4 ?), nicméně je stabilní i při 2 ? zatížení! Architektura zapojení je na dual mono principu. Potencimetr pro ovládání hlasitosti je motorický. Svorky pro připojení reprokabelů jsou robustní zlacené a umožňují zapojení banánků. USB vstup využívá asynchronní XMOS 24-bit / 192 kHz převodník a další digitální vstupy využívají rovněž převodník 24-bit / 192 kHz. Bluetooth modul je 4. generace s aptX. Samozřejmostí je dálkové ovládání.

 

MAIA S2 CHROME je vynikající investice do budoucna. Je vybaven všemi dnes využívanými technologiemi, takže riziko, že nějaké zařízení nebude za rok či dva se zesilovačem kompatibilní se limitně blíží nule. Přestože se jedná o digitální zesilovač, jeho zvuk je velmi teplý, dá se říci až „lampový“. Vzhledem k výše uvedenému je pořizovací cena velmi nízká.

 

Ideálním partnerem pro tento designový minizesilovač může být CD BOX S2 CHROME. Ve stejném CHROM designu je možné dokoupit i další mikro komponenty jako Phono Box ULTRA 500 nebo set Pre Box S2 digital + Stream Box S2 Ultra a vytvořit tak nejmenší plnohodnotný audio systém na světě s Hi-Fi zvukem.

 

 

ODKAZY


 

 Hodnocení SOUNDSTAGE! (EN)

 Oficiální stránky produktu (EN)

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


  

Výkon:

 • 2 × 25 W38 W při 8 / 4 Ω
 • Odstup signál / šum: > -90 dB (IEC -D)
 • Frekvenční rozsah: 20 Hz - 20 kHz (+ 0 dB, -0,5 dB)
 • Dual-mono konstrukce

 

Vstupy:

 • 3 × stereo linkový (2 x RCA a 1 x 3,5 mm)
 • 1 × Phono cinch (RCA) pro MM a MC-High Output přenosky
 • 1 × Bluetooth (aptX)
 • 2 × digitální optický
 • 1 × digitální koaxiální
 • 1 × USB

 

Výstupy:

 • 6,3 mm jack pro sluchátka
 • Variabilní výstup pro subwoofer nebo druhý zónový zesilovač

 

Převodníky:

 • XMOS asynchronní USB 24-bit / 192 kHz
 • DAC Cirrus Logic CS4344 24-bit / 192 kHz Multi-bit Delta Sigma

 

Bluetooth:

 • 4. generace s aptX a anténou

 

Ostatní:

 • Phono vstup s možností MM a MC High Output
 • Ovládání hlasitosti potenciometrem s motorovým pohonem
 • Rozměry: 206 × 38 × 165 mm
 • Hmotnost: 925 g  (bez napájecího adaptéru)
 • Dálkové IR ovládání v ceně
 • Celokovové pouzdro
Pro-Ject MAIA S CHROMEPro-Ject MAIA S CHROME
Pro-Ject MAIA S2 CHROME
Pro-Ject MAIA S2 CHROME
PopisTechnické parametryObrázkyKe stažení