GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"

Referenční vestavný reproduktor pro nejnáročnější audiosystémy s rozsahem 25 Hz až 35 kHz.
Více informací
GoldenEar Invisa SPS
Doprava zdarma
GoldenEar Invisa SPS
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
37 490 Kč 30 983 Kč bez DPH
Není skladem

Zboží lze vyzvednout v naší prodejně: na dotaz
Zboží lze doručit kamkoliv do ČR: na dotazDostupnost je aktualizována 1x za 60min. Pro ověření 100% dostupnosti nás prosím kontaktujte.

KódeinvspsEAN092592013148VýrobceGoldenEar

 

Referenční vestavný reproduktor pro nejnáročnější audiosystémy s rozsahem 25 Hz až 35 kHz


 

Vestavné reproduktory GoldenEar řady Invisa jsou navrženy tak, aby umožňovaly flexibilní umístění, dokonale splynuly s interiérem a zároveň poskytovaly špičkovou kvalitu zvuku v celé poslechové místnosti. Všechny modely z řady Invisa mají magneticky uchycenou mřížku, která překrývá celý reproduktor a díky tomu jsou velmi nenápadné a prakticky neviditelné. Bezkonkurenční zvukové kvality, flexibilita a široké zvukové pole jsou důvody, kvůli kterým reproduktory Invisa staví mnozí architekti i profesionální instalační technici na špičku mezi vestavnými reproduktory. Díky promyšlenému systému uchycení je instalace v interiéru velmi rychlá a zároveň jednoduchá. Své využití najdou reproduktory Invisa v každé aplikaci, kde jsou kladeny požadavky na dokanalý zvukový projev, vysoký výkon, bezproblémový provoz a trvalou užitnou hodnotu. 

 

Všechny modely (kromě Invisa 600) obsahují vysokofrekvenční reproduktor se skládanou membránou High Velocity Folded Ribbon (HVFR™) podobný, jaký využívají všechny oceňované sloupové reprosoustavy GoldenEar. Tento bezrezonanční design s nízkým zkreslením pomáhá výškovému reproduktoru dosáhnout vysokých frekvencí až 35 000 Hz při zachování hladké a detailní odezvy – dokonce i při vysoké hlasitosti. Sofistikované výhybky a vysoce kvalitní komponenty s dlouhou životností zajišťují dokonalou synergii mezi vysokofrekvenční a nízkofrekvenční sekcí. Výsledkem je za všech okolností přesný a detailní zvuk v celém přenášeném frekvenčním pásmu, ať již jsou reproduktory využívány pro dvoukanálou reprodukci nebo ve vícekanálových systémech domácího kina.

 

“ Systém Invisa působivě kombinuje vysoký výkon, uspořádanost a „neviditelnost“ a přináší zvuk, o kterém byste přísahali, že mohou produkovat pouze reproduktory plné velikosti.” 

Mark Henninger - AVS Forum

 

INVISA SPS SuperSpeaker™ - vestavný reproduktor bez kompromisů

 

Vestavný reproduktor Invisa SPS je optimálním řešením pro špičkové dvoukanálové hudební systémy nebo vícekanálové  systémy domácího kina, který využívá technologie reproduktorů GoldenEar TRITON REFERENCE. Model SPS může být využit pro hlavní přední levý / pravý nebo středový kanál, stejně jako boční nebo zadní prostorový kanál. Prvotřídní zvukové kvality tohoto nekompromisního reproduktoru ocení i ti nejnáročnější milovníci hudby nebo filmu.

 

Bez volitelného montážního boxu má reproduktor hloubku pouhých 8,25 cm a snadno se tak vejde do stěny se standardní hloubkou. Dokonce i pokud využijete speciální montážní box, bude hloubka pouze 9,5 cm a nebude tak problémem u většiny stěn. Výška reproduktoru 70 cm a šířka 20,2 cm představuje vhodný rozměr pro montáž po stranách větších plochých obrazovek nebo filmového plátna. Stejně tak může být Invisa SPS instalován také pod obrazovkou jako centrální reproduktor, nebo na bočních a zadních stěnách jako surround.

 

Co zůstává skryto

 

Invisa SPS je osazen čtyřmi basovými / středobasovými meniči 5,25” s litým košem a vysokým rozlišením, které jsou velmi podobné těm, které najdete v nejvyšším sloupovém modelu GoldenEar Triton Reference. Také výškový reproduktor, High Velocity Folded Ribbon (HVFRTM) je stejný, jako v Triton Reference. Aby bylo dosaženo dramaticky lepšího zobrazení a rozptylu zvuku v prostoru, nejsou čtyři 5,25" měniče identické a nepokrývají ani stejný frekvenční rozsah. Dva vnější měniče mají horní rozsah omezený na 500 Hz, zatímco dva vnitřní měniče mají šířku pásma až do 3 kHz. Toto řešení pomáhá dokonalému spojení a splynutí s frekvenčním pásmem přenášeným výškovým reproduktorem. O dokonalý soulad měničů se stará komplexní výhybka, která využívá speciální plně symetrickou topologii (začleněnou i do top řady sloupových reproduktorů GoldenEar) se speciálním kondenzátorem z polystyrenovou fólií na vysokofrekvenční sekci. Měniče jsou propojeny vodičem s unikátní geometrií, která se podílí na dalším zlepšení výkonu.

 

Charakteristickým znakem reproduktorů GoldenEar je design oceňovaného výškového reproduktoru High-Velocity Folded Ribbon (HVFR™), který vytváří zvukové vlny tak, že na rozdíl od konvenčních měničů stlačuje akordeonovou skládanou membránu. Zvlněný pásek je umístěn v silném magnetickém poli neodymových magnetů a měnič má relativně vysokou charakteristickou citlivost. Pohybující se hmota pásku je minimální, a tak je možné docílit toho, že horní mezní kmitočet je 35 kHz. Větší účinnost, nižší zkreslení, vylepšená dynamika a čistý detailní zvuk jsou výsledkem této inovativní technologie. Vysokorychlostní výškový reproduktor se skládanou páskou obsahuje u INVISA SPS o 50 % více materiálu neodymových magnetů ze vzácných zemin než výškové reproduktory HVFR používané u ostatních modelů. Tím je ještě dále zlepšena přechodová odezva a jemné měkké výšky s realistickým leskem, ale beze stop tvrdosti, sykavosti nebo strmosti.

Aby zvuk působil maximálně realisticky a byl distribuován optimálně po celé místnosti je možné využít také přepínač vysokofrekvenční ekvalizace a ještě více tak přizpůsobit výsledný zvukový projev akustickým podmínkám konkrétního poslechového prostoru nebo individuálním preferencím posluchače. Při typických domácích podmínkách v místnosti bude nejlepším řešení poloha přepínače ve střední poloze. V poslechovém prostoru s velkým podílem těžkého nábytku nebo závěsů absorbujících odrazy, případně je-li poslechové místo umístěno ve větší vzdálenosti od reproduktorů, je doporučená poloha přepínače „+“, Pokud se naopak v místnosti vyskytuje množství tvrdých povrchů a reflexních ploch, může být užitečné zvýšit kompenzační účinek přepnutím do polohy „-“. 

 

Mezi další malé, ale o to důležitější detaily patří kromě přepínače umožňujícího nastavení úroveň výškového reproduktoru také magneticky uchycená nízkoprofilová mřížka, nerezonanční struktura rámu vyplněná minerály, speciální svorky umožňující snadné a bezpečné připevnění ke stěně a otočný výškový reproduktor umožňující správnou orientaci jak pro vertikální tak horizontální instalaci. 

 

 

"...Zjistil jsem, že kvalita zvuku vestavného reproduktoru Invisa SPS je mimořádná, ultradynamická sestava se zvukem sloupového reproduktoru..."

Tony Leotta - Audioholics

 

Hlavní přednosti

  • Jednoznačná volba pro špičkové dvoukanálové stereo systémy v místech kde z prosotorových důvodů nelze umístit velké sloupové reprosoustavy.
  • Ideální pro nástěnné instalace jako přední nebo prostorové kanály v systému domácího kina.
  • Čtyři 4,5" (114,3 mm) středobasové reproduktory
  • HVFR (High-Velocity Folded Ribbon) výškový reproduktor pro přirozené a detailní výšky.
  • Přepínač úrovně výškového reproduktoru omezuje nebo zesiluje vysokofrekvenční výstup tak, aby co nejlépe odpovídal akustice vaší místnosti.
  • Široká frekvenční odezva: 25 - 35 000 Hz.
  • Vysoká citlivost: 92 dB pro optimální začlenění do všech systémů.
  • Ultratenký rámeček a přetíratelná magneticky uchycená mřížka zajišťují bezproblémovou integraci do každého interiéru.
  • Lze kombinovat s ostatními vestavnými reproduktory Invisa nebo subwoofery a vytvořit tak vynikající systém domácího kina bez nároků na prostor.
  • Jako samostatné příslušenství lze dokoupit speciální backbox pro eliminaci pronikání zvuku do sousední místnosti.

 

Doporučený výkon zesilovače 20 - 350 W.

 

Cena za 1 kus.

 

Inženýři GoldenEar navrhují všechny reproduktory podle stejných vysokých standardů, dokonale se doplňují a vzájemně esteticky ladí. To vše se záměrem zajistit co největší flexibilitu při vytváření vašeho systému. Reproduktory INVISA SPS tak můžete kombinovat nejen s  ostatními vestavnými reproduktory GoldenEar (ideálními partnery např. mohou být INVISA MPX, HTR7000 nebo HTR8000), ale také se sloupovými reproduktory TRITON nebo subwoofery z nabídky GoldenEar. Kombinací si můžete zajistit vždy ty nejlepší zvukové výsledky!

 

ODKAZY


 

Recenze SOUND and VISION (En)

 

 

POSTUP INSTALACE


 

1. Vyjměte vestavný reproduktor z obalu. Součástí dodávky je i papírová šablona pro vyřezání montážního otvoru. Přidržte tuto šablonu na místě, kam chcete instalovat reproduktor, a pomocí tužky nakreslete obrys podél okraje šablony.

 

2. Vyvrtejte jeden nebo více otvorů podél vnitřního okraje naznačené čáry. Pro čtvercové nebo obdélníkové reproduktory je vhodné vyvrtat čtyři otvory, zatímco pro kulatý reproduktor bude pravděpodobně stačít jediný otvor.

 

3. Pomocí přímočaré pily řežte podél okraje obrysu tak, aby vám vznikl rovný, kulatý otvor. Stěna nebo strop na který je reproduktor instalován musí mít dostatečnou nosnost aby unesl hmotnost reproduktor.

 

4. Nyní pevně uchopte vestavný reproduktor a sejměte z něj mřížku (na místě ji drží pouze magnet).

 

5. Připojte reproduktorový kabel na příslušné reproduktorové terminály. Při zapojování dodržujte správnou polaritu.

 

6. Umístěte vestavný reproduktor do vyřezaného otvoru a utáhněte šrouby. Tím se svorky na zadní straně reproduktoru automaticky otočí zpět a přichytí reproduktor na místě v otvoru.

 

7. Pokud chcete, můžete mřížku přetřít i barvou - ideální je využít vhodnou barvu ve spreji, nebo běžnou malířskou interiérovou barvu.

 

8. Chcete-li demontovat reproduktor nebo natřít mřížku, nezapomeňte nejprve mřížku sejmout.z reproduktoru - drží ji pouze magnet.

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

Nominální impedance: 4 Ω (kompatibilní s 8 Ω)

Doporučený výkon zesilovače: 20 - 350 W

Frekvenční odezva: 25 kHz – 35 kHz

Citlivost reproduktoru: 92 dB

Středobasový reproduktor: 2 x 5,25" (133 mm) MVPP™ s vysokým rozlišením + 2 x 5,25 s litým košem

Výškový reproduktor: High Velocity Folded Ribbon (HVFR™) se skládanou páskou

Rozměry montážního otvoru: 674,3 x 182,5 mm

Rozměry reproduktoru V x Š x H: 700 x 202 x 82,5 mm (96,7 mm - hloubka s volitelným instalačním zadním boxem)

Rozměry obdélníkové mřížky: 715,9 x 217,4  mm

Hloubka: 82,5 mm

Hmotnost: 6,4 kg

GoldenEar Invisa SPSGoldenEar Invisa SPS
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
GoldenEar Invisa SPS - referenční vestavný reproduktor, 25 Hz -35 kHz, 4 x 5,25"
PopisTechnické parametryObrázky