AQ Wega 73 černý jasan, sloup

Dvoupásmová rdesignová eprosoustava vyvinutá ve spolupráci s design studiem Novague.
Více informací
AQ WEGA 73 - Dýha černý jasan
Doprava zdarma
AQ WEGA 73 - Dýha černý jasan
AQ Wega 73 černý jasan, sloup
AQ Wega 73 černý jasan, sloup
24 780 Kč 20 479 Kč bez DPH
Skladem > 5 pár
Osobně v prodejně:pozítříPřepravní společností:úterý 26.10
Kód0w73EAN8595122703714

 

Dvoupásmová reprosoustava vyvinutá ve spolupráci s design studiem Novague oceněná jako výrobek roku časopisem STEREO  & VIDEO


  

AQ Wega 73 získala ocenění časopisu Stereo & Video Výrobek roku 2016-2017.

 

 

Reprosoustava AQ Wega 73 vznikla za spolupráce designerského studia Novague s vývojovým centrem AQ. Výchozí idea zněla: zapomeňme na to, co bylo již dříve vytvořeno a začněme úplně znovu. Práce trvaly déle, než si členové týmu na začátku dovedli představit. Všichni vývojový pracovníci se nejdřív museli naučit vnímat argumenty ostatních a porušit zažitá pravidla.

 

Výsledek v podobě AQ Wega 73 si čas a námahu rozhodně zasloužil právem. Elegantní štíhlá dvoupásmová reprosoustava s ozvučnicí typu bassreflex respektuje a využívá akustické principy. Výsledek obzvlášť vyniká v kombinaci přírodní dýhy a černé základny. Design je dokonale čistý, na čelní straně nepřebývají žádné šrouby a rušivé prvky. Hmota navazuje čistými přechody a plynulými liniemi. Díky konstrukci ozvučnice ve tvaru lichoběžníku a přisazenému podstavci ubylo uvnitř reprosoustavy paralelních odrazivých ploch, což výrazně snížilo stojaté vlnění uvnitř ozvučnice.

 

Ve spodní části je reprosoustava vybavena trojicí stavitelných hrotů. Je tedy snadné přesně umístit reprosoustavu na jakémkoliv povrchu podlahy. Trojice styčných bodů eliminuje přenos vibrací mezi reprosoustavou a okolím. Pro ochranu zranitelných podlah jsou k reprosoustavě dodávány i ochranné misky pod hroty.

 

Dvojice šestipalcových středobasových reproduktorů s membránou z vrstveného papíru s nosnými vlákny je do ozvučnice hladce vestavěna. Nežádoucí difrakční hrana byla eliminována kovovým dílcem. Tento tandem je schopen věrně přenést nejnižší basové kmitočty stejně jako středové pásmo lidského hlasu.

 

Výškový reproduktor Vifa s 25 mm vzduchovou cívkou v magnetickém poli tvořeném neodymovým magnetem. Lineární motor je uložen v uzavřené komoře, která rozšiřuje rozsah i k nižším frekvencím. Membrána s toroidním tvarem je ve středu doplněna směrovým kuželem.

 

Elektronická výhybka uvnitř reprosoustavy je umístěna na panelu s pájecími body. Výhybka je druhého řádu a všechny použité součástky jsou pečlivě vybírány a párovány. Vnitřní zapojení je provedeno technologií D2D a uvnitř reprosoustavy nejsou použity žádné fastonové spoje. Připojovací terminál je šroubovací.

 

Zvukově reprosoustava AQ Wega 73 potěší všechny milovníky přirozené hudby, její přednes je velice vyrovnaný a přesný, brilantně zvládá i dynamické pasáže. Dobrá reprosoustava umí zahrát stejně dobře nahlas i potichu a to se povedlo vývojářům dosáhnout i u elegantní AQ Wega 73.

 

Cena za 1 PÁR!

  

 

TESTY A RECENZE


 

Hloubka300
Šířka190
Výška1000
Odstínjasan černý

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE


 

 • Systém: 2-pásmový
 • Impedance: 8 Ω
 • Šumový výkon: 100 W
 • Hudební výkon: 200 W
 • Citlivost: 89 dB / 1 W / 1 m
 • Kmitočtový rozsah: 25 Hz - 40 kHz v pásmu 6 dB
 • Výhybka: 12,12 dB / oct
 • Rozměry (š x v x h): 190 mm x 1000 mm x 300 mm
 • Hmotnost: 18 kg
 • Vnitřní objem: 30 l
 • Ozvučnice typu bassreflex
 • Provedení: černý jasan, ořech
AQ WEGA 73 - Dýha černý jasanAQ WEGA 73 - Dýha černý jasan
AQ Wega 73 černý jasan, sloup
AQ Wega 73 černý jasan, sloup
PopisTechnické parametryObrázkyKe stažení