Audioquest Type 2 - reproduktorový kabel, délka 9,1m (30

Ideální reproduktorový kabel prodávaný v délce 9,1 m. Certifikován pro standard UL CL3 - můžete jej snadno a bezpečně protahovat nebo instalovat do stěny.
Audioquest Type 2 - reproduktorový kabel, délka 9,1m (30
Doprava zdarma
Audioquest Type 2 - reproduktorový kabel, délka 9,1m (30
Audioquest Type 2 - reproduktorový kabel, délka 9,1m (30
1 999 Kč1 652 Kč bez DPH
Není skladem
Kódqtype2EAN092592085091
 

AudioQuest Type 2 je skvělý levný kabel pro domácí kino a dvoukanálové instalace. Tento kabel je také klasifikován pro standard UL CL3, takže jej lze bezpečně instalovat ve stěnách nebo snadno protahovat. Reproduktorový kabel AudioQuest Type 2 má své kořeny již v 80. letech a je prakticky shodný s kabelem Type 4, historicky nejprodávanějším reproduktorovým kabelem, jaký kdy AudioQuest vyrobil. Liší se pouze o něco menším průřezem vodičů.

 

Všechny čtyři vnitřní vodiče jsou pevné, protože elektrické a magnetické vzájemné působení mezi prameny u konvenčních kabelů je jednoznačně největším zdrojem zkreslení. Pevné vodiče jsou proto nejdůležitějším předpokladem pro velmi čistý zvuk, který kabel Type 2 poskytuje.

 

Dlouhý zrn měď

 

 

 

Měď s dlouhým zrnem (LGC)

 

Měď s dlouhým zrnem (LGC) u kabelu Type 2 zaručuje přesnější a jasnější zvuk oproti kabelům, které využívají běžnou měď OFHC (bez kyslíku s vysokou vodivostí). LGC měď obsahuje ve vodiči méně oxidů, méně nečistot, méně okrajů zrn a zaručuje tak lepší výkon. Všechny čtyři vodiče kabelu Type 2 jsou pevné.

 

 

Kabelová geometrie

 

 

 

Geometrie kabelu

 

Vztah mezi vodiči definuje nejzákladnější elektrické hodnoty kabelu (kapacita a indukčnost). I když jsou tyto proměnné udržovány v rozumné rovnováze, vztah mezi vodiči se může měnit tak, že výrazně ovlivní zvuk. Konstrukce typu Star-Quad u kabelu Type 2 zaručuje výrazně lepší dynamický kontrast a srozumitelnost informací, než kdyby byly stejné vodiče vedeny paralelně.

 

 

Technologie Spread Spectrum Technology (SST)

 

 

 

Technologie Spread Spectrum Technology (SST)

 

Každá jednotlivá velikost nebo tvar vodiče má specifický profil zkreslení. I když mají radiálně symetrické vodiče (pevné kulaté nebo trubkové) nejméně diskontinuity, každá konkrétní velikost má zvukový podpis. SST je metoda, která výrazně snižuje povědomí o těchto charakteristických vadách použitím přesné kombinace různých velikostí vodičů. Různé velikosti vodičů použíté u kabelu Type 2 zajišťují výjimečně čistý a dynamický zvuk.

 

 

Ukončení

 

 

 

Zakončení

 

Kvalitní kabel vyžaduje také kvalitní zakončení. Odizolovaný holý vodič a dokonce i zástrčky DIY na koncích měděných vodičů jsou vystavené působení kyslíku, což vede k oxidaci vodiče a k degradaci signálu. K reproduktorovému kabelu AudioQuest Type 2 si můžete v nabídce vybrat řadu doplňků vhodných pro bezproblémové zakončení a zaručujících dlouhodobě čisté spojení.

 

 

 

Materiál vodiče : Vysoce čistá měď s dlouhým zrnem (LGC) s pevným jádrem

 

Průměr vodiče: 16 AWG (4x 1,29 mm)

 

Geometrie: STAR QUAD

 

Izolace: Pěnový polyetylén na vodičích

 

Plášť: Poddajné černo-zelené PVC

 

 

 

https://forum.polkaudio.com/discussion/182554/audioquest-type-2-speaker-cable-review

 

Popis