Audioquest Leopard tonearm cable

Špičkový phono kabel se se stříbrnými vodiči (PSS), systémem DBS a 4-vrstvým systémem NDS.
Více informací
Audioquest Leopard Tonearm 5P - RCA
Audioquest Leopard Tonearm 5P - RCA
Audioquest Leopard tonearm cable
Audioquest Leopard tonearm cable
Audioquest Leopard tonearm cable
Vyberte variantu
Tento produkt nelze zakoupit
KódAQ_0031163VýrobceAudioquestZáruka24 měsíců

 

Špičkový phono kabel se zemněním, systémem DBS a se stříbrnými vodiči (PSS)


 

Leopard, po kterém je kabel pojmenován má silné a rychlé nohy a vyniká mrštností a silou. Masivní stříbrné vodiče Perferc-surfice (PSS), aktivní systém polarizace dielektrika DBS, vzduchové trubice z fluoro-polymeru a 4-vrství stínící systém jsou atributy, které tento kabel staví svou kvalitou na pomyslný piedestal.  Kombinace nejlepších materiálů, dokonalá izolace a sofistikované technologie jsou precedenty, zaručují výrazný kvalitativní a zvukový posun oproti nižšímu modelu Cougar. 

 

V čem spočívá solidnost materiálu

Solid Perfect-Surface Silver aneb PSS znamená skutečně dokonale hladký povrch stříbrného vodiče. Tato skvělá technologie je patentem společnosti AudioQuest, kdy užitím a zpracováním kovu je chráněn povrch drátu v každé jeho specifikaci. PSS se zrodil s použitím výjimečné technologie pro ultra-čisté stříbro. Výsledný zvukový efekt na té nejvyšší úrovni je samozřejmostí a prioritou. PSS hravě zdolává všechny dříve užívané měděné kovy a dodává tak kabelům Leopard pod taktovkou skvělého výrobce precedentní postavení.

 

Co znamená Fluor-Polymer (FEP)

FEP neboli pěnová fluoro-polymerová izolace se týká technologické úpravy.  Kterýkoli pevný materiál, náležící k vodiči je vlastně součástí nedokonalého obvodu. Při izolaci drátu a plošných materiálových spojů je absorbována energie, což znamená ztrátu. Část této energie se však ukládá, a poté uniká v podobě zkreslení. Leopard však užívá vzduchem plněnou fluoro-polymerovou izolaci - vzduch pohlcuje velmi málo energie a zároveň fluoro-polymerová izolace  nemá téměř žádné ztráty, výsledný profil zkreslení je jednoduše dokonalý. 

 

Dielectrc-Bias System

Tento inovativní postup společnosti Audioquest je patentovaný. Jde o nestrannou izolaci, jenž zpomaluje signál inovativním způsobem. DBS pracuje s velmi silným stabilním elektrostatickým polem a polarizuje molekuly dielektrika. Tím je eliminována kumulace energie v izolaci a výsledný zvuk se vyznačuje mnoha novými detaily a nečekaným dynamickým kontrastem.

 

Carbon-Base 4-layer Noise-Dissipation System

NDS je technologie, týkající se rozptylu šumu. Tento 4-vrstvý karbonový systém, který střídá vrstvy kovu a syntetického uhlíku, účinně zachycuje vysokofrekvenční rušení i nežádoucí šum.

 

Inovace neminula konektory

Leopard je tichý dravec, který s pomocí promyšleného designu minimalizuje zkreslení, způsobené kontaktem uvnitř většiny pinů. Koncovky typu RCA (cinch) jsou hlavními složkami kabeláže, jejich detaily jsou jemnější a přidávají tak kabelům typu Leopard na zvukové čistotě, jasnosti a dynamičnosti.

 

AudioQuest - spolehlivý partner

Kabelový sortiment vyrábí mnoho různých značek. Tento precizně vytvořený kabel má však na svědomí americká renomovaná společnost, kterou založil mladý, talentovaný fajnšmekr William „Bill“ Low. Od mládí miloval hudbu a umění, zabýval se zkoumáním kabelů a hi-fi produktů. Věděl, že propojovací kabely jsou zjevně hlavní příčinou zkreslení v signálu, načež začal pracovat na systému inovací a modifikací, jenž vedly účelně ke zdokonalení kabeláže, její konstrukce, výběru materiálů, a potažmo i k lepší celkové kvalitě. V roce 1980 William „Bill“ Low již prodává kabely po celé Jižní Kalifornii a později zakládá společnost AUDIOQUEST. Jeho zboží proniklo do celých USA a následně se rozšířilo do celého světa. Moderní doba rozvoj nezpomalila, naopak jej urychlila a úspěch se znásobil. Nyní patří společnost k čelním výrobcům vysoce výkonných, kvalitních audio video kabelů a mnoha dalšího high-end hi-fi sortimentu.

 

Důležité informace

  • S aktivním systémem DBS je kabel Leopard premiantem ve své cenové kategoriii
  • Vodiče jsou ze stříbra s dokonale hladkým povrchem - PSS
  • DBS - Dielectric-bias system - systém vytvářející elektrostatické pole, které polarizuje molekuly izolace a eliminuje zpoždění signálu
  • Izolace tvořená pěnovým Fluor-Polymerem
  • 4-vrstvý, karbonový systém pro eliminaci šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Za studena svařované konektory

 

- Vodič: pevný – čisté stříbro s hladkým povrchem

 

- Dielektrikum: FEP (Fluor-Polymer) – vzduchové trubice

 

- DBS systém (dielectric-bias system) – aktivní vytváření stabilního elektrostatického pole, které "organizuje" molekuly izolace a umožňuje lepší průchod signálu

 

- Funguje díky bateriím s extrémní výdrží (roky)

 

- Tlačítko + LED dioda pro kontrolu stavu baterií

 

 

ODKAZY


  

Odkaz na stránky produktu (En)

 

Audioquest Leopard Tonearm 5P - RCAAudioquest Leopard Tonearm 5P - RCA
Audioquest Leopard tonearm cable
Audioquest Leopard tonearm cable
Audioquest Leopard tonearm cable
PopisObrázky